TÜSAYDER IFPSM’e 2016 Yılının İlk Üyesi Olarak Katıldı

Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği
TÜSAYDER
IFPSM’e 2016 Yılının İlk Üyesi Olarak Katıldı

TÜSAYDER, (Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği) Türkiye’yi satınalma ve tedarik konularında uluslararası alanda temsil eden ilk ve tek dernek olarak IFPSM (International Federation of Purchasing & Supply Management) üyeliğine  kabul edildi. Satınalma ve tedarik mesleğini sahiplenme, kurumsal alanındaki faaliyetleri, mesleki faydayı gözeten çalışma ve organizasyonları TÜSAYDER’in üyeliğe kabul edilmesinde rol oynadı.

Türkiye’de satınalma ve profesyonelleri ve yöneticilerini tek çatı altında toplamak üzere 2014 yılında kurulan TÜSAYDER, yaptığı çalışmalarla sektörün birleşme noktası olmayı başardı. Sektördeki çalışmalarını uluslararası alanda da devem ettirmeyi amaçlayan TÜSAYDERIFPSM (International Federation of Purchasing & Supply Management) üyeliğine faaliyet alanlarında Türkiye’den kabul edilen ilk dernek oldu.
4 kıtada onlarca ülkeden derneklerin üye olduğu, IFPSM (International Federation of Purchasing & Supply Management) tüm dünyadaki satınalma profesyonellerini ve satın alma yönetilcilerini tek çatı altında toplama misyonunu üstleniyor. IFPSM’in Türkiye’deki ilk ve tek üyesi olan TÜSAYDER, böylece satınalma ve tedarik konularıyla ilgili uluslararası bilgi paylaşımı fırsatını bulacak. TÜSAYDER ayrıca bölge ülkeler nezdinde de çalışmalar yapmak ve söz sahibi olma imkanına sahip olacak.
TÜSAYDER, satınalma ve tedarik konusunda uluslararası işbirliğinin getireceği kazanımları da kullanarak Türkiye’de satınalma mesleğinin geliştirilmesi, uluslararası tecrübelerin Türkiye’deki sektör profesyonellerine aktarılması sağlanacak.
TÜSAYDER, üyelik sertifikasını 21 Mart 2016 tarihinde Almanya’nın Dortmund kentinde, tüm ülke dernek temsilcilerinin katılacağı bir buluşmada gerçekleştirilen törenle alacak.

Detaylı Bilgi:
IFPSM’in yayınladığı ilgili basın bültenine ulaşmak için tıklayınız
TÜSAYDER Yönetim Kurulu Üyesi
Kurumsal İletişim Komisyon Başkanı
Birol Kanbir / birol.kanbir@tusayder.org