2001 Yılında Mühendislik Fakültesini 3. Lükle bitirmiştir. 2006 Yılında Princeton Üniversitesi’nde master ile ilgili kabul almıştır. 2009 Yılında Princeton University ‘de %50 okul bursu ile Yönetim Bilimleri ile ilgili doktora’ya kabul almış 2016 yılında derece ile bitirmiştir. Bu süre zarfında dünyanın belli okullarından çeşitli eğitimler almıştır;

İş hayatına aile şirketinde başlamıştır. 15 yaşında yaz aylarında aile şirketinde çalışmaya başlamış özellikle Demir Çelik Sektöründe ciddi bir tecrübe elde etmiştir. 2006 ABD okul kabulü sebebi ile NY’ a gitmiştir.

2010 yılında doktora derslerini vererek (sadece proje çalışmalarını yaparak doktorayı tamamlama imkanı olduğu için) Türkiye’ye dönmüş ve dünyanın ilk ve en büyük atıksu pompası imalatçısı Xylem Watermark Türkiye’de Satınalma Direktörü olarak çalışmıştır.

Aynı zamanda Xylem Watermark ESH Turkey Direktörü olarak çalışmış. Yaptığı çalışmalarla ESH International bünyesinde teknik denetçi unvanını alan ilk ve tek Türk denetçi olmuştur. Yaklaşık 35 ülkenin denetlenmesinde yer almıştır.

Hali hazırda aile işletmesinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır.

Türkiye’de Satınalma 4.0 / Dijitalleşen Satınalma ile ilgili ilk akademik çalışmalar kendisi tarafından yapılmıştır. Aynı zamanda Berlin University ile Dijital Satınalma üzerinde akademik çalışmalar yapmaktadır.

Bunun dışında aile şirketlerinin kurumsallaşması, stratejik yol haritalarının belirlenmesi, şirket karlılıklarının artması ile ilgili akademik çalışma / makaleleri bulunmaktadır. Bahçeşehir ve İTÜ ‘de satınalma / yönetim bilimleri üzerine dersler vermektedir.

Berlin Üniversitesinde kurulan Dijital Yönetim bölümü ile ortak akademik çalışmalar yapmaktadır. Bu bölüme kabul edilen ilk ve tek Türk kendisidir. Bunun dışında Haziran 2019 itibari ile Harvard’a özel bir proje ile ilgili ‘’Proje Araştırma Lideri’’ olarak seçilmiştir.
Bildiği yabancı diller; İngilizce (İleri Seviye / Advance ) , İspanyolca ( Temel ) , Arapça ( Temel / Orta)
Bunun dışında çeşitli STK ‘larda gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir;

Tüsayder ( Member of Board) , Kagider , Tedar , Dolmabahçe Rotary ( 2023-2024 Başkanı ) IPSERA ( Member), Dış Yönder ( Member ) ve American Purchasing Society ( Member )

Dr. Mehmet Sarıdoğan (PhD) Genel Sekreter

20 yıldır Satınalma, Lojistik, Planlama, Dış Ticaret, Dijitalleşme ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Kariyerinin son 13 yılında Türkiye’de faaliyet gösteren en önemli firmalarda yönetim tecrübesine sahiptir.

Benteler Otomotiv firmasında Tedarik Zinciri Müdürü olarak çalışmış, Torun Metal firmasında Tedarik Zinciri Direktörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Makina Mühendisliği Bölümlerinde lisans eğitimini tamamlamış, yine aynı üniversitenin Endüstri Mühendisliği Bölümünde Tedarik Zincirindeki Yapay Zeka projesi ile Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Doktor unvanını Okan Üniversitesi İşletme Yönetimini alanında almıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi gibi ülkemizin saygın üniversitelerinde ve Sürekli Eğitim Merkezlerinde Tedarik Zinciri alanında dersler vermektedir.

2017 yılında Amerikan Satınalma Derneğinden CPP, 2018 yılında ise CPPM ünvanlarını almıştır. CPPC ünvanı için çalışmaları devam etmektedir.

2020 yılında Slimstock ve Loder’in imza sahibi olduğu Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri yarışmasında Satınalmada Dijitalleşme alanında En Teknolojik Proje kategorisinde Türkiye’nin en etkili tedarik zinciri profesyonellerinden biri seçilmiştir.

Türkiye Satınalma Yöneticileri Derneği’nde Genel Sekreter olarak görev yapmaktadır.

ISO 28000, YYS, Endüstri 4.0, Tedarik Zincirinde Yeni teknolojiler konusunda çalışmaları ve danışmanlık tecrübesi mevcuttur.

Lisanslı voleybolcu ve sporu daima hayatında tutma gayretinde olan biridir.