Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği yeni Yönetim Kurulu göreve başladı

Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği
TÜSAYDER’de 2016 yılı Olağan Genel Kurul sonrası yeni Yönetim Kurulu göreve başladı
Türkiye’yi satınalma ve tedarik konularında uluslararası alanda temsil eden ilk ve tek dernek olan TÜSAYDER’de 21.02.2016 tarihinde gerçekleştirilen 2016 yılı Olağan Genel Kurulu toplantısı sonucunda, derneğin yeni Yönetim Kurulu faaliyetlerine başladı.

TÜSAYDER, bu yıl da Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Tüsayder ekibinde, Başkan Yardımcısı olarak Sn. Suat Geriş, Genel Sektereter olarak Sn. Boran Alpaslan, Sayman olarak Sn. Meriç Baykal, Üye olarak ise Sn. Birol Kanbir görev alacak.
Son olarak, 4 kıtada 43 ülkede bulunan derneğin üye olduğu, IFPSM (International Federation of Purchasing & Supply Management)  tarafından akredite edilen TÜSAYDER, yıl içerisinde Türkiye’nin farklı illerinde temsilcilikler açmayı planlıyor.
Göreve gelen ve farklı dinamikteki sektörlerden satın alma profesyonellerinin yer aldığı yeni Yönetim Kurulu, 2016 yılında satın alma konusunda bilinci artırmak amacıyla bölgesel ve sektörel eğitimler düzenlemeyi planlamaktadır. Bu doğrultuda TÜSAYDER, yaptığı çalışmalarla sektörün birleşme noktası olmayı sürdürecektir. Yıl içerisinde çeşitli zirveler düzenleyerek, hem dijital hem geleneksel kanallar üzerinden yapacağı iletişim çalışmaları ve duyurularla, tüm Türkiye’deki satın alma profesyonellerini bir araya getirmeyi hedefleyecektir.
TÜSAYDER, 2016 yılında da ulaştığı tüm sektörlerden, satın alma profesyonellerini bir araya getirme misyonunu devam ettirecek ve yeni üyeler kazanmayı amaçlayacaktır. TÜSAYDER kazandığı yeni üyelerle sektördeki satın alma profesyonellerini buluşturan önemli bir iş ağı oluşturmak ve üyelerin de bu iş ağından istifade edebileceği, her geçen gün   büyüyen bir buluşma noktası olmayı devam ettirecektir.  TÜSAYDER’e üye olmak isteyen   tüm satınalma profesyonelleri www.tusayder.orgadresinde bulunan üyelik  formunu doldurabilirler.

Birol Kanbir / birol.kanbir@tusayder.org
TÜSAYDER Yönetim Kurulu Üyesi
Kurumsal İletişim Komisyon Başkanı